SIK SORULAN SORULAR

Nasıl üye olabilirim?

Ana sayfada yer alan KAYIT OL butonundan üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. KAYIT OL butonuna bastıktan sonra burs talep ediyorsanız BURS ALMAK İÇİN butonundan, burs vermek istiyorsanız BURS VERMEK İSTİYORUM butonundan kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Burs başvurumu nasıl yapabilirim?

Siteye sadece kayıt olmanız burs başvurusu yapmanız için yeterli değildir. Kayıt ve ya giriş yaptıktan sonra ikinci adımda,  BURS BAŞVURUMU BAŞLAT butonuna basarak, karşınıza çıkacak olan BURS TALEP FORMU’ nu doldurmanız gerekmektedir. Burs başvuru formunu doldurduktan sonra üçüncü adımda,  üyelik ücretini ÖDEME YAP butonuna basarak yatırmanız gerekmektedir. Üyelik ücretini tüm bankaların kredi kartları veya bankamatik kartları ile yapabilirsiniz. Üyelik ücreti ödemesi yapılmayan başvurular onaylanmaz ve burs veren aramalarında listelenmez.

Üyeliğim ne zaman başlar, ne zaman biter?

Başvuru formunuz, üyelik ücretini yatırdıktan maksimum 8 (sekiz) saat içinde onaylanır ve burs veren aramalarında yayınlanmaya başlar. Üyelik sürenizin bitim tarihi, üyelik ücretini yatırdığınız tarihten itibaren tam 1 (bir) yıl sonrasıdır.

Başvuru bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

Talep formu veya hesabınızla ilgili bilgilerinizi İŞLEM PANELİNİZE giderek güncelleyebilirsiniz.

Başvuru formunda işaretleyemediğim ve belirtmek istediğim özel bilgileri, burs veren listelemelerinde nasıl belirtebilirim?

Başvuru formunda işaretleyemediğiniz ama burs verenlerin dikkatini çekeceğine inandığınız özel bilgileri burs başvuru formunun altındaki NOTLAR bölümüne yazabilirsiniz.

Bursu, bursburada.com sitesi mi veriyor?

Bursburada.com bir başvuru platformudur. Sitemize kayıtlı burs veren vakıflar, gerçek kişiler veya kurumlar başvuru formlarını kendi kriterleri çerçevesinde incelerler ve uygun gördükleri öğrenciye burs verirler. Bursburada.com olarak biz size burs vermiyoruz, sizin kriterlerinizi uygun bulan kurum,  kuruluşlar ve gerçek kişiler burs veriyor.

Bursburada.com sitesini diğer burs platform sitelerinden ayıran özellikler ve ayrıcalıklar nelerdir?

İnternette burs platformu olarak birçok site faaliyet göstermektedir. Ama bunların ortak özelliği, zaten herkesin bildiği ve ne yazık ki birçok öğrencinin hiçbir zaman burs alamadığı dernek ve vakıflara burs başvurusu yapmayı sağlamaktır. Zaten öğrenciler bu dernek ve vakıfların kendi sitelerinden de burs başvurusu yapma imkânına sahiptirler. Burs imkânı sağlamaktaki esas hedef bireysel olarak burs vermek isteyen ve sayıları azımsanmayacak kadar fazla olan gerçek kişilere ulaşmaktır. Bursburada.com un, kendini burs platformu olarak adlandıran diğer sitelerden farkı da bu noktadadır. Diğer siteler sadece bilinen dernek ve vakıflara klasik başvuru yaptırırken; bursburada.com, sizin başvuru formunuzu, bilinen dernek ve vakıfların yanında tüm özel ve tüzel kurum ve kuruluşlara ve hepsinden önemlisi burs vermek isteyen bireysel burs verenlerin karşısına çıkarmaktadır. Böylece burs alma şansı çok yüksek oranlara çıkmaktadır.

Bursburada.com a üye olmak ve burs başvuru formunu doldurmak kesin olarak burs alacağım anlamına geliyor mu?

Bursburada.com hiçbir şekilde kesin olarak burs alacaksınız taahhüdünde bulunmaz, Bursburada.com burs talep eden öğrenciler ile burs vermek isteyenlerin karşılaştığı bir platformdur. Siteye yapılan tüm başvurular, sitemize üye olan burs verenler tarafından kendi kriterleri çerçevesinde değerlendirilir.

Türkiye’de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler de bursburada.com üyesi olarak burs fırsatlarından yararlanabilir mi?

Evet yararlanabilirler. YÖK e bağlı üniversitelerde okuyan, hangi uyruğa tabi olursa olsun tüm yabancı öğrenciler siteye üye olabilir.

Üye olduktan sonra burs başvurumuz için herhangi bir geri dönüş bildirimi alacak mıyız?

Üye olduktan ve burs başvurunuzu yaptıktan sonra, site tarafından hiçbir şekilde olumlu ve ya olumsuz geri dönüş yapılmaz. Burs başvurunuz, sitemize üyeliğiniz devam ettiği sürece yayında kalır. Başvurunuza cevap, tamamen burs veren üyelerin inisiyatifindedir. Çoğu durumda burs verenler, sizinle iletişime geçmeden de hesabınıza para yatırma yolunu seçmektedirler.

Başvurular ne zaman sonuçlanır?

Başvuruların herhangi bir sonuçlanma tarihi ve buna bağlı olarak sonuç açıklama olarak bir işlem yoktur. Çünkü başvuru havuzundaki formlar, sitemize kayıtlı burs verenler tarafından sürekli incelenmektedir. Burs başvuru formunuz yayınlandığı sürece burs alma şansınız devam eder. Diğer taraftan üyeliğinizin sona ermesi halinde, burs başvuru formunuz da yayınlanmayacağı için burs alma şansınız da ortadan kalkar. Sizin başvurunuzun uygun görülmesi ve hesabınıza bursun yatması süreci tamamen burs verenlere bağlıdır. 

Burs verenlerin beni seçtiğinden ve ya hesabıma burs yatıp yatmadığından nasıl haberim olacak?

Haber verme konusu tamamen burs verene bağlıdır. Çünkü burs verenler belirttiğiniz iban hesabına bursu yatırınca ve ya yatırmadan önce sizinle irtibata geçebilirler ve ya size haber vermeden belirttiğiniz iban hesabına bursu yatırabilirler. Dolayısıyla burs başvurusunda verdiğiniz mail adresini ve banka hesabını sık sık kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Burs verenlerin aramalarında listelenip listelenmediğimi nasıl kontrol edebilirim?

Burs veren aramalarında listelenip listelenmediğinizi görmek için ve ya burs veren olarak öğrenci araması yapmak için, burs talebi esnasında belirttiğiniz mail adresinden farklı bir mail ile burs veren olarak kayıt olup arama yapabilir ve ya kendi başvurunuzun nasıl listelendiğini görebilirsiniz.

Bursun süresi, sürekliliği ve miktarında limit var mıdır?

Burs alma süresinde, sürekliliğinde veya miktarında herhangi bir üst limit yoktur. Burs veren bir kurum, kuruluş veya gerçek kişi bir kereye mahsus veya sürekli olarak ve size istediği kadar burs verebilir. Ayrıca birden fazla burs verenden de burs alabilirsiniz.

Devletten ve ya başka bir kuruluştan burs almam bursburada.com dan faydalanmam için engel midir?

Devletten ve ya başka bir kuruluştan burs almanız bursburada.com a üye olmanıza, faydalanmanıza ve ya burs almanıza engel değildir. Çünkü bursburada.com bağımsız bir sosyal sorumluluk platformudur.

Burs başvuru formuna başka bir kişiye ait iban numarası yazılabilir mi?

Burs başvuru formuna yazdığınız iban numarasının kendinize ait olması gerekmektedir. Aksi takdirde isminiz ve soyisminiz ile iban numaranız eşleşmediği için burs verenlerin size para göndermelerinde sorunlar yaşanmaktadır.

Burs verenler bana ait tüm bilgileri görebiliyorlar mı?

Burs verenler, güvenlik gerekçesiyle ve rahatsızlık verici durumların önüne geçmek amacıyla, burs başvuru formunda beyan ettiğiniz GSM numaranız ve adresinizi göremezler. Sizinle yalnızca mail yolu ile iletişime geçebilirler.

Burs verenleri görebilir miyim ve onlarla kendim iletişime geçebilir miyim?

Burs verenlerin listesini ve bilgilerini görmeniz yasal olarak mümkün değildir. Ancak,  burs veren sizinle mail yolu ile iletişime geçtikten sonra kendinize ait diğer iletişim bilgilerinizi vermek ve burs veren ile her türlü iletişime geçmek sizin inisiyatifinizdedir.

Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?

Üyeliğinizi kendiniz iptal edemezsiniz. Üyeliğinizin ve burs başvurunuzun iptali için  bursburada@gmail.com adresine mail atmanız gerekmektedir. Üyelik başvurunuz işleme alınır, işlem sıranız gelince üyelik iptaliniz gerçekleştirilir. Üyelik süreniz bitmeden üyeliğinizi iptal ettirirseniz ve daha sonra tekrar üye olmak isterseniz, üyelik ücretini tekrar yatırmanız gerekir.